citāti & citteksti
par apmātībām & mīlu
597@literatur.lvGudrais Zālamans saka: „Es atradu vienu lietu, kas rūgtāka nekā nāve; proti: sievieti.“ Pārmērība noved visās lietās pie bēdīga gala, it sevišķi negausība ar sievietēm, un nodošanās miesas priekiem un kārībām. Kas jaunās dienās ļaujas nešķīstībai, tāds vīrs ātri piedzīvo vecumu, līkas kājas un stīvu muguru.

Aleksandrs Grīns: Krustneša gaitasBohēma, kā es to redzu un saprotu vismaz šeit Latvijā, aiz sevis var atstāt ļoti daudz ievainoto. Manā uztverē tās ir paviršas attiecības, rotaļas, kurās tiek iesaistīti vīrieši un sievietes. Vieni, zinot, ka tā ir rotaļa, pret to arī tā izturas, bet citiem rodas patiesas jūtas – un ir ciešanas. [...] Un es neticu, ka no tā sanāk ģeniāla dziesma, dzejolis, glezna. Kaut kas jau var tapt, bet [...] tieši pašā ciešanu vai rotaļu virpulī nevar radīt neko nozīmīgu.

Ainars Mielavs: Mīlestības konfesija, lilit Nr. 10/2009, 14.lpp.Mīlēt ir spēja modri un uzmanīgi uztvert ar savām maņām – ar atvērtu sirdi un atklātību. Plaši atvērt dvēseles logus un ielaist sevī, ko diena, stunda, mirklis nes. Mīlestība nav iespējama, ja noslēdz savu sirdi un dvēseli, ja aizveries un tiecies pēc drošības.

Peter Lauster: Die Liebe. Psychologie eines Phänomens, 40.lpp.
(tulkojis Matiass)[...] Nesaudzīgā apmātība liek nemitīgi kārot un tiekties pēc tā, kas nav dabūjams [...] Bet, ja nopietni, apmātība ir falšums, nepatiesība, viltus attiecības, izgudrota mīlestība. Jo tajā brīdī, kad jūtas ir īstas un mīlestība īsta, tā noteikti ir no abām pusēm. Vienmēr. Citādi tā nav mīlestība.

Dace Rukšāne-Ščipčinska, SestDienaDzeja ir par prinčiem un fejām
par interneta un e-pasta dejām,
kur kūtsmēslu nav, toties virtuāli
var nemitīgi būt seksīgā pālī

Inguna Jansone: Injan
Un kas gan ir tā Lielā Mīla –
intelektualizēta prāta iekaisums,
ar ko visbiežāk slimo viduvēji mākslinieki.

Margarita Perveņecka: Atoms